Przedszkola

Projektowane w różnych wariantach, przyjazne dzieciom, oswajające ze współczesną estetyką i tworzące warunki edukacji przez zabawę.
Przedszkola projektowane przez nas obejmowały różne warianty ? od wiejskich na rozległym terenie po miejskie z niewielką działką, gdzie tereny zielone poszerzaliśmy poprzez zagospodarowanie zielonego dachu. Wszystkie przyjazne dzieciom, oswajające ze współczesną estetyką i tworzące warunki edukacji przez zabawę.

Przedszkole w Warszawie – Praga Północ

W śródmiejskiej zabudowie uzyskano maksymalne nasłonecznienie dzięki zielonemu dachowi i ciekawemu rozwiązaniu placu zabaw. Obiekt o 3 kondygnacjach wykorzystujący także piwnice. Współczesna architektura.

Powierzchnia użytkowa: 1689,57 m2

Powierzchnia całkowita: 1 959,57 m2

Powierzchnia zabudowy: 674,81m2

Kubatura: 6567,48 m3

Długość: 30,58 m

Szerokość: 30,54 m

Wysokość: 10,90 m

Przedszkole położone w pierzejowej zabudowie śródmiejskiej wpisuje się w tkankę miejską kontynuując linię zabudowy wzdłuż ulicy Wrzesińskiej i operując podobnymi elementami architektonicznymi jak w najbliższym otoczeniu ( pilastry i belki konstrukcyjne). Szczupłość miejsca powoduje konieczność wykorzystania trzech kondygnacji ? dwóch naziemnych i jednej piwnicznej.

Parter o oszczędnej formie wzbogaconej jedynie wychodzacymi ze ścian słupami pokryto płytami okładzinowymi włóknocementowymi w kolorze betonu . Przekręcenie elewacji południowo-wschodniej w stronę południa ma na celu zwiększenie nasłonecznienia sal dydaktycznych.

Pierwsze piętro z półkolistymi nadwieszeniami , pokryte cortenem lub inną płytą okładzinową o podobnej, rdzawej , kolorystyce wprowadza wrażenie ruchu i przełamywania sztywnego układu słupów konstrukcyjnych.

Na dachu przedszkola umieszczono ogródek z grządkami dla dzieci , a wody opadowe odprowadzono poprzez kaskadę na poziom terenu , co wzbogaca oddziaływanie obiektu o dodatkowe elementy wody i zieleni.