Obiekty usługowe

Budynki użytkowe to nowoczesne, praktyczne rozwiązania, atrakcyjna forma, trwałe materiały. Ekonomiczne podejście z zachowaniem wymogów technologicznych i prawnych.

Wśród budynków usługowych, które projektowaliśmy znajdują się: biurowce, przedszkola, sklepy, sklepy wielkopowierzchniowe, apteki, warsztaty mechaniczne, biblioteki, remizy strażackie, hotele, sanatoria.

Wiodącą kwestią jest tu zawsze funkcjonalność, która pociąga za sobą rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe, adekwatne do wymogów technologicznych, przeciwpożarowych, sanitarnych i BHP.

Obiekty te swoim wyglądem muszą przyciągać i zachęcać klientów. Stąd często wyszukana forma architektoniczna: nowoczesna, tradycyjna, a nawet nawiązująca do form historycznych, gdy konserwator lub inwestor jest do takiej przywiązany.

Stosujemy również rozwiązania pozwalające zmniejszyć zużycie energii i ograniczać koszty budowy.

Wybrane realizacje

Pałac na wodzie – Sanatorium w Augustowie

Pałac na Wodzie – nawiązujący do klasycystycznego wzoru obiekt , położony nad brzegiem Netty, z wieżą widokową i kopułą wieńczącą klatkę schodową. Reprezentacyjna restauracja dajaca wrażenie przebywania na statku. Pokoje dla gości z widokiem na jezioro.

Kubatura: 9067 m3

Powierzchnia użytkowa: 3120 m2

OŚRODEK REHABILITACYJNO – WYPOCZYNKOWY SOCHONIE

Budynek sanatorium położony na skraju Puszczy Knyszyńskiej łączy funkcje mieszkalne i rehabilitacyjne.

Obiekt zwrócony osią podłużną na południe zapewnia wszystkim pokojom mieszkalnym nasłonecznienie i możliwość wypoczynku na zadaszonych balkonach i w sąsiednim parku o charakterze lasu borealnego.

Pomieszczenia wspólne- jadalnia i sala ćwiczeń otwierają się przeszkleniami na leśny krajobraz.

Ciekawy drapieżny dach kryty dachówką nadaje obiektowi oryginalny wyraz.

BUDYNEK USŁUGOWY – BIAŁYSTOK

Zlokalizowany w przemysłowym kwartale miasta dwukondygnacyjny budynek łączy funkcje usługowe – gabinety lekarskie i handlowe . Bryła operująca wklęsłymi elementami nadwieszenia od głównego wejścia przyciąga zainteresowanie klientów.

BUDYNEK BIBLIOTEKI – SOKÓŁKA

Zespół złożony z odrestaurowanej kamienicy z przełomu wieku XIX i XX połączonej ze współczesną klatką schodową i biblioteką.

Wszystkie elementy – 3 kondygnacje naziemne z piwnicami. Technologia żelbetu z drewnianą więźbą na poddaszu.

Jednolitość stylistyczną uzyskano stosując w nowej części okładzinę z cegły ceramicznej w kolorze zbliżonym do cegły kamienicy.

Obiekt wzbogacony o piękną zieleń tarasowego ogrodu ze strumieniem i zbiornikami wód opadowych.

Plebania – Radzymin